Wiadomości — 4 kwietnia 2018 at 14:26

Dochód pasywny – co to są pasywne przychody?

by

Dochód pasywny oznacza zarabianie bez stałego angażowania własnej pracy.

Dochód pasywny to termin robiący zawrotną karierę w świecie finansów osobistych. To Święty Graal tej branży, który ma pozwolić na zdobycie upragnionej wolności finansowej i spokojne życie na tropikalnej wyspie bez zmartwień o pieniądze. Jak to w życiu bywa, prawda jest bardziej skomplikowana.

Osoby osiągające dochód pasywny bez wkładu własnej pracy nazywamy rentierami. Dochód pasywny otrzymywany jest wtedy, gdy raz wykonana praca (akcja, działanie) przynosi zyski, przez określony czas.

 

Przykłady dochodu pasywnego:

  • Odsetki z depozytów bankowych
  • Zautomatyzowany płatny serwis internetowy, np. zarabianie na reklamach kontekstowych.
  • Dochody z wynajmu posiadanych nieruchomości
  • Dywidenda z posiadanych akcji
  • Dochody z praw autorskich, licencji, patentów
  • Posiadanie dużego biznesu z odpowiednią kadrą managerską
  • Dochody z marketingu sieciowego (MLM)
  • Dochody z programów partnerskich
  • Dochody z funduszy inwestycyjnych
  • Renta, emerytura, świadczenia rodzinne

 

Oficjalną definicję dochodu pasywnego ma również IRS, czyli amerykański urząd skarbowy. Według amerykańskiego fiskusa pochodzi on z dwóch źródeł: wynajmu lub „działalności gospodarczej, w której nie bierze się osobiście udziału”. Innymi słowy wynajem lub dywidendy.

Inwestycje ZAWSZE wiążą się z ryzykiem utraty pieniędzy.

To niby oczywista oczywistość, ale odnoszę wrażenie, że dla wielu to wciąż zaskoczenie. Tak samo jak fakt, że finansowe konsekwencje każdej inwestycji ponosi inwestor. To on podejmuje decyzje (świadome bądź nie) i z reguły nie powinien mieć pretensji do doradców, sprzedawców, analityków czy firm finansowych.

Inwestor powinien mieć też świadomość, że inwestowanie nie jest sportem drużynowym. To konkurencja indywidualna wymagająca żelaznego przygotowania kondycyjnego, taktycznego i strategicznego. To wyścig, w którym każdy biegnie w swoim tempie, lecz nie każdy osiąga metę. Inwestowanie bardziej przypomina maraton z przeszkodami niż partyjkę golfa. A dodatkowo inni uczestnicy zawodów nierzadko dopuszczają się brutalnych i niesportowych fauli.

Dochód pasywny – co to są pasywne przychody?
4.7 (93.66%) 41 votes

Polska Koplania Kryptowalut Independet Enterprise BitBay gielda kryptowalut numer jeden w polsce ________________________________________________________________________________________________________________
Strona internetowa PrzychodyPasywne.pl to prywatny blog poświęcony edukacji finansowej.

Informacje zawarte na tej stronie mają wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny. 
Nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów zawartych w Rozporządzeniu Ministra Finansów
 z dnia 19.10.2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące
 instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005r. Nr 206, poz. 1715).

Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje
 inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w materiale jak i jakichkolwiek
 materiałach instruktażowych.

PAMIĘTAJ RÓWNIEŻ, że strona, którą obecnie przeglądasz, nie jest poradnikiem inwestycyjnym w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Nie mniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu oraz marketingu online. Pamiętaj, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy, NIGDY nie daje 100% gwarancji zarobku i ode mnie takiej gwarancji również nigdy nie otrzymasz. Każda forma zarobku wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy - jeśli nie akceptujesz ryzyka, to proszę nie korzystać z rozwiązań prezentowanych na tej stronie.
 				

Leave a Comment